RTKnights
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum scriu cu diacritice ?

2 participanți

In jos

Cum scriu cu diacritice ? Empty Cum scriu cu diacritice ?

Mesaj  AndraLEGEND Dum Iun 27, 2010 11:21 am

Care imi spune cum sa scriu si eu cu diacritice ? Question confused Cum scriu cu diacritice ? 68437

AndraLEGEND
Knight
Knight

Mesaje : 609
Data de inscriere : 25/06/2010
Varsta : 32
Localizare : Arad

https://rtknights.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum scriu cu diacritice ? Empty Tutorial diacritice 7 Paşi

Mesaj  TigerLEGEND Dum Iun 27, 2010 11:53 am

Tutorial Diacritice 7 Paşi (Link Imagine):


- Meniul START (Pasul 1 - Cum scriu cu diacritice ? Pasul1)

- (se dechide într-o fereastră) "Control Panel" (Pasul 2 - Cum scriu cu diacritice ? Pasul2)

- (se dechide într-o fereastră) "Regional and Language Option" apoi selectaţi TAB-ul "Language" (Pasul 3 - Cum scriu cu diacritice ? Pasul3)

- din TAB-ul "Language" apăsaţi pe butonul "Details" (se va dechide o fereastră "Text Services and Input Language" ) (Pasul 4 - Cum scriu cu diacritice ? Pasul4)

- din fereastra "Text Services and Input Language" se apăsă butonul :
+ "Add.." (se va dechide o fereastră "Add Input Language") iar din fereastra "Add Input Language" se alege domeniul RO la ambele categori pe urmă apăsaţi tasta OK (Pasul 5 - Cum scriu cu diacritice ? Pasul5)
+ "Language Bar.." (se va dechide o fereastră "Language Bar Settings") iar din fereastra "Language Bar Settings" se bifează câmpul " Show the langauge bar on the desktop" pe urmă apăsaţi tasta OK (Pasul 6 - Cum scriu cu diacritice ? Pasul6)

-Închideţi fereastra "Regional and Language Option" apăsând tasta OK. (Pasul 7 - Cum scriu cu diacritice ? Pasul7)

-Pentru utilizarea diacriticelor când sunteţi în câmpul de scrierea mesajului ( lăcaşul unde scrieţi ) apăsaţi pe EN de lângă ceasul de pe bară şi alegeţi limba română !
Cum scriu cu diacritice ? Pasul8


Cum scriu cu diacritice ? 20120 Echipa Forumului RTKnights
Cum scriu cu diacritice ? 47721


Ultima editare efectuata de catre Admin Forum in Dum Iun 27, 2010 12:15 pm, editata de 2 ori
TigerLEGEND
TigerLEGEND
Admin
Admin

Mesaje : 2136
Data de inscriere : 24/06/2010
Localizare : RTKnights, Chunjo, Hydra

https://rtknights.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum scriu cu diacritice ? Empty Multumesc

Mesaj  AndraLEGEND Dum Iun 27, 2010 12:44 pm

Cum scriu cu diacritice ? 74281 multumesc Cum scriu cu diacritice ? 92151 mult Cum scriu cu diacritice ? 74281 ... puteti inchide topicul ...












[MOD]Adelina: //Topic închis la cerere.


Ultima editare efectuata de catre adelina in Dum Iun 27, 2010 12:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : Topic închis la cerere.)

AndraLEGEND
Knight
Knight

Mesaje : 609
Data de inscriere : 25/06/2010
Varsta : 32
Localizare : Arad

https://rtknights.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum scriu cu diacritice ? Empty Re: Cum scriu cu diacritice ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum