RTKnights
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

placa video cred!,help

3 participanți

In jos

placa video cred!,help Empty placa video cred!,help

Mesaj  umf Joi Dec 02, 2010 1:55 pm

Salut.Am o problema,cred ca e de la placa video.Sistemul meu e urmatorul:Intel Dual Core 2,57 GHz,1GB Ram DDR2,placa video 7600 GT de la Nvidia si rulez pe un XP2 el zice ca e 3 da nu cred ca exista asa ceva.In jocuri care de altfel merg ireprosabil dar din cand in cand mi se inchide imaginea de mai multe ori dupa acea isi revine mai ma tine cateva minute apoi iar.In timpul in care mi se inchide imaginea se aude un sunet de genul cum ai scoate un stick din USB.Stie careva care e problema?

umf

Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

placa video cred!,help Empty Re: placa video cred!,help

Mesaj  Neandertalus Vin Dec 03, 2010 7:07 pm

umf a scris:Salut.Am o problema,cred ca e de la placa video.Sistemul meu e urmatorul:Intel Dual Core 2,57 GHz,1GB Ram DDR2,placa video 7600 GT de la Nvidia si rulez pe un XP2 el zice ca e 3 da nu cred ca exista asa ceva.In jocuri care de altfel merg ireprosabil dar din cand in cand mi se inchide imaginea de mai multe ori dupa acea isi revine mai ma tine cateva minute apoi iar.In timpul in care mi se inchide imaginea se aude un sunet de genul cum ai scoate un stick din USB.Stie careva care e problema?

Bună, din punctul meu de vedere , cred , că este placa video deoarece aceeași problemă am intâmpinato și eu cândva !
DAR s-ar mai putea să fie și altceva , sursa !?!? rami ( când sunt prea solicitați )!?!?! și în ultimul rând placa de bază ( nu prea cred dar e posibil ... ) !confused
Există multe programe care te pot ajuta să-ți verifici componentele calculatorului ,cum ar fi :
placa video cred!,help 451820 Everest ( program ) sau http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163 ( dar prefer să-ți recomand cu multă încredere Everestul , deoarece acel program va vedea dacă placa ta (video) este încălzită atunci când îți face "figuri") , așteptăm răspunsul tău despre ce, cum, ai reușit să rezolvi sau nu problema !

P.S. Îmi pare rău că am răspuns așa târziu la mesajul dvs.

placa video cred!,help 483406
Neandertalus
Neandertalus
Board Administrator
Board Administrator

Mesaje : 1194
Data de inscriere : 25/06/2010
Localizare : RTKnights

http://www.rtknights.comeze.com/Index.html

Sus In jos

placa video cred!,help Empty Re: placa video cred!,help

Mesaj  umf Sam Dec 04, 2010 6:16 pm

Am facut deja asta insa nu stiu exact ce temperaturi trebuie sa aiba in mod normal,ele sunt astea la mine :




umf

Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

placa video cred!,help Empty Re: placa video cred!,help

Mesaj  TigerLEGEND Sam Dec 04, 2010 10:50 pm

Exista Windows XP Service Pack 3 !!! Iar daca temperatura placi video are aprox 54 in idle si 75 in jocuri ar cam fi o temperatura normala (decenta)
TigerLEGEND
TigerLEGEND
Admin
Admin

Mesaje : 2136
Data de inscriere : 24/06/2010
Localizare : RTKnights, Chunjo, Hydra

https://rtknights.forumgratuit.ro

Sus In jos

placa video cred!,help Empty Re: placa video cred!,help

Mesaj  umf Sam Dec 04, 2010 11:14 pm

TigerLEGEND a scris:Exista Windows XP Service Pack 3 !!! Iar daca temperatura placi video are aprox 54 in idle si 75 in jocuri ar cam fi o temperatura normala (decenta)


Asa am reactionat si eu cand am auzit de XP3,eu unu nu cred ca e 3,este doar 2 cu ceva update-uri.Unde anume vad temperatura la placa video?

umf

Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

placa video cred!,help Empty Re: placa video cred!,help

Mesaj  TigerLEGEND Dum Dec 05, 2010 6:12 am

Din cate am observat din imaginea afisata (29 cu 44) temperatura e foarte buna, iar problema cu informatia despre Sistemul de operare folosit, este destul de simpla (spun simpla, deoarece, poti afla ce fel de windows ai printr-un singur click dreapta, pe iconita de "My Computer" ==> se va deschide o fereastra cu multe TAB-uri, ai TAB-ul "General" unde vezi exact Detalli despre "System"; SAU daca tot ai Everestul poti afla direct din Everest ==> Computer ==> Summary) Eu consider ca ar putea fi o problema de la Hard (probabil ai BED-uri) sau de la memoria RAM, nicidecum de la placa video ;Wink

Ti-a dat vre-odata eroare BLUE SCREEN? (daca da data viitoare fa-i o poza cu mobilul pentru a-ti spune exact defectiunea tehnica)



Sper ca nu te-am bagat in dilema mai rau Wink


Duminica placuta!
TigerLEGEND
TigerLEGEND
Admin
Admin

Mesaje : 2136
Data de inscriere : 24/06/2010
Localizare : RTKnights, Chunjo, Hydra

https://rtknights.forumgratuit.ro

Sus In jos

placa video cred!,help Empty Re: placa video cred!,help

Mesaj  umf Dum Dec 05, 2010 12:28 pm

nu nicidecum,eu stiu unde vad ce sistem de operare am,am cunostinte minime.Eroarea Blue Screen e de la RAM si nu mi-a dat niciodata eroare asta.Deci ramane hardu sau sa fie obosita placa video vreun condensator umflat,dar nu vad de ce s-ar inchide imaginea de la hard de la hard s-ar intepa,desi s-a mai intepat de cateva ori dar rar.


Ultima editare efectuata de catre Neandertalus in Dum Iun 17, 2012 10:11 am, editata de 1 ori (Motiv : [MoD]Neandertalus:// Topic Inchis ! Raspuns primit !)

umf

Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

placa video cred!,help Empty Re: placa video cred!,help

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum